Informace o nás

ŠTĚP

      Hudební formace Štěp vznikla na podzim roku 2012. Podnětem pro její vznik bylo přání žáků druhého stupně ZŠ Štěpánov zazpívat si s kytarovým doprovodem oblíbené písně, a to jak tradiční, tak i moderní. Někteří taktéž projevili touhu naučit se hrát na kytaru.

        Svůj název si Štěp zvolil jednak dle začátečních písmen vesnice, v níž působí, jednak dle podobnosti se štěpem, jenž zlepšuje vlastnosti roubovaného stromu. Skupina Štěp totiž dokáže zlepšit náladu nejen svým členům, ale i těm, kteří si ho přijdou poslechnout, popřípadě zazpívat si s ním.

V současné době má Štěp sedm kytaristů, včetně své vedoucí Mgr. Adriany Hejníčkové, a přes dvacet zpěváků, kteří k doprovodu písní sem tam použijí drobné bicí nástroje.

        Štěp sice pracuje již čtvrtým rokem a má za sebou už několik vydařených akcí. Naposledy hrál na školním plese 12. února 2016, již potřetí.V březnu opět doprovodí vynášení Moreny ve Štěpánově. 

        V letošním školním roce zazpívali také při rozsvěcení vánočního stromu ve Štěpánově.

        V jejich repertoáru jsou především české moderní písně, pro zvláštní příležitost ovšem nastudují jakoukoli vhodnou píseň či koledu.